Excel – Power Query - pobieranie i transformacja danych

Zautomatyzuj pobieranie danych i przekształcanie ich!

2 dni (16h lekcyjnych) - 1000zł netto/os.

Najbliższy termin: zaproponuj termin

Łączysz dane z wielu arkuszy Excela lub z wielu plików Excela?

A może pobierasz dane z plików tekstowych lub CSV?

Raporty które otrzymujesz (pliki Excela, pliki tekstowe itp.) nie nadają się do analizy i musisz je sprzątać i przekształcać?

Jeśli odpowiedziałeś tak na co najmniej jedno z tych pytań – Power Query jest dla Ciebie!

Przy pomocy Power Query możesz zautomatyzować wszystkie wyżej wymienione czynności!

Zautomatyzuj pobieranie i przekształcanie danych!

Na szkoleniu dowiesz się jak automatyzować łączenie plików i przekształcanie danych bez wykorzystania VBA. Power Query w wielu sytuacjach zastępuje VBA!

Na szkoleniu poznasz potężne możliwości Power Query w pozyskiwaniu , transformowaniu, modelowaniu i ładowaniu danych z różnych źródeł bezpośrednio do arkuszy programu Excel i/lub modelu danych.

Co to jest Power Query

Mimo zaawansowanych możliwości dodatku Power Query, praca z nim nie wymaga zaawansowanej wiedzy informatycznej. Każdy użytkownik Excela jest w stanie wykorzystać dużą cześć jego możliwości bez specjalnego wysiłku. Korzystania z tego narzędzie jest się bardzo łatwo nauczyć! Po kilku godzinach nauki Power Query będziesz w stanie samodzielnie tworzyć rozwiązania.

Jesteśmy przekonani że uczestnicy szkolenia docenią efektywne i całkowicie nowe  możliwości pracy z danymi pozwalające oszczędzać mnóstwo czasu w porównaniu z rozwiązaniami opartymi wyłącznie o narzędzia w budowane w program Excel. Po ukończeniu szkolenia każdy z uczestników potrafił będzie importować i transformować dane w taki sposób by ich dalsza obróbka w programie Excel była na tyle łatwa na ile to jest możliwe. Już samo korzystanie z interfejsu użytkownika dodatku Power Query pozwoli uczestnikowi szkolenia w łatwy sposób pozyskiwać i kształtować dane z firmowych serwerów, plików tekstowych, csv, baz programu Access, plików, arkuszy i tabel programu Excel, z sieci Web i innych. Poznanie składni wewnętrznego języka M w ogromnym stopniu zwiększy jeszcze te, i tak już potężne, możliwości.

Dla kogo

  • Szkolenie jest przeznaczone dla osób które znają program Microsoft Excel na poziomie średnio zaawansowanym

Co otrzymasz oprócz wiedzy

  • Dostęp do kursu online dotyczącego Power Query
  • Moje autorskie materiały w wersji elektronicznej (m. in. wszystkie pliki które będą wykorzystywane na szkoleniu)
  • Świetną zabawę z Excelem i Power Query
  • Obiad oraz znakomity bufet kawowy
  • Support po szkoleniu

Czy to szkolenie nie będzie dla Ciebie za trudne

Aby w pełni wykorzystać szkolenie, nie jest wymagana żadna specjalna wiedza – jedynie średni poziom zaawansowania w Excelu.