Zliczanie unikalnych kombinacji – tylko tabela przestawna (Excel 2013)

Piotr Majcher Excel 4 Comments

W wersji 2013 MS dołożył do tabeli przestawnej możliwość liczenia odrębnych (unikalnych) wartości. To video pokazuje jak to ustawienie włączyć aby móc policzyć unikalne wystąpienia danej cechy według innej cechy.

 

Pobierz plik do filmu: http://www.pmsocho.com/pobierz-pliki-do-filmow

Nazwa pliku: excel-127 – Zliczanie unikalnych kombinacji – tylko tabela przestawna (Excel 2013).xlsx

 

Comments 4

 1. Dzień dobry,
  Czy korzystając z opcji kreatora tabeli przestawnej też jest możliwość zaznaczenia opcji dodaj te dane do modelu danych czy tylko poprzez wybór wstaw – tabela przestawna?
  Jeżeli mam pogrupowane dane w jednej tabeli to, żeby można było w kolejnej tabeli pogrupować dane w inny sposób muszę skorzystać z opcji kreatora tabeli, jednak nie znalazłam tam opcji „dodaj te dane po modelu danych”. Czy po stworzeniu tabeli można w jakiś sposób tą opcję dodać czy tylko na samym początku przy wstawianiu tabeli.

  1. Post
   Author

   Cześć Izo,
   Jeśli korzystasz z modelu danych to powinnaś mieć w modelu tabelę z datami abyś nie musiała korzystać z wbudowanej opcji grupowania dat (która nawiasem mówiąc ma mizerne możliwości).

 2. Witam
  W Excel 365 w tabeli przestawnej nie ma opcji „liczba wartości odrębnych”, co zrobić aby taka opcja była, albo jak ją zastąpić?

  1. Post
   Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *