MAX JEŻELI tablicowa

Piotr Majcher Excel - formuły tablicowe 9 Comments

W Excelu nie ma niestety funkcji MAX.JEŻELI. W tym filmie zobaczysz jak policzyć (znaleźć) wartość najwyższą dla jednego lub kilku kryteriów. Wystarczy napisać formułę tablicową, która co ciekawe korzysta tylko z funkcji MAX 🙂

Pamiętaj aby formuły tablicowe zatwierdzać naciskając skrót CTRL+SHIFT+ENTER.

Użyta funkcja: MAX

 

Pobierz plik do filmu: http://www.pmsocho.com/pobierz-pliki-do-filmow

Nazwa pliku: excel-164 – MAX JEŻELI tablicowa.xlsx

 

Comments 9

 1. Fajne max jeżeli dla jednego warunku (D1).
  Jak zbudować taką formułę dla np 3 warunków?

  1. Post
   Author
 2. A możesz mi powiedzieć jak zrobić coś takiego ale nie porównuję jeden do jednego nazwy produktu, a jedynie jego początek. Powiedzmy np., że mam prince1, prince2 itp. I chcę znaleźć maks dla nazwy, która zaczyna się od prince.

  Porównanie do filmu. Załóżmy, że w D1 mam prince. To w formule maks zamiast =D1 dałbym =(D1&”*”). Niestety ten sposób nie działa. Czy masz jakieś rozwiązanie?

  1. Post
   Author

   Pewnie będzie trzeba wykorzystać w takim przypadku funkcję LEWY aby wyodrębnić interesujący nas fragment i dopiero wówczas szukać wartości najwyższej 🙂

 3. Cześć,

  Zastanawiam się, czy da się tak zrobić, czy wiesz jak zrobić by wyliczyć Max z warunków z przedziału liczb?

  Mamy losowe liczy od 1 do 1000 i chcemy pokazać maks z przedziału 1 do 10.

  1. Post
   Author
 4. A jak zwrócić formułą kryterium – z odcinka gdzie wyszukiwana jest wartość minimum dla wielu kryteriów za pomocą funkcji tablicowej? Chodzi mi o to, żeby Excel znalazł jakie jest minimum (czy też maksimum) dla zdefiniowanych kryteriów, i w innej komórce zwrócił dla jakich kryteriów funkcja zwróciła wartość min (czy też max). czyli posługując się przykłądem z filmu z odcinka 830, żeby funkcja zwróciła mi, że minimum jest spełnione dla produktu Snickers.
  Szukam wartość maksimum np. cenę, która występuje dla zdefiniowanego zakresu dat. I udało się mi to przy pomocy funkcji tablicowej (BTW – dzięki za wytłumaczenie jej :-)). Teraz muszę zwrócić dla jakiej daty wystąpiła ta wartość. Jeżeli taka sama wartość występuje dla kilku dat to wystarczy, że zwrócę pierwsze jej wystąpienie.
  Z góry dzięki za pomoc.

  1. Post
   Author

   Ciężko pomóc nie widząc danych i tego jak są one zorganizowane. Przygotuj plik z przykładowymi danymi oraz dokładny opis tego co chciałbyś osiągnąć i umieść post na jakimś excelowym forum – na pewno ktoś pomoże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *