Dynamiczne hiperłącze – zawsze na koniec listy

Piotr Majcher Excel 4 Comments

W tej części zobaczysz jak przy pomocy formuły utworzyć dynamiczne hiperłącze które będzie przenosiło Cię zawsze na koniec listy. Zaproponowana formuła jest rozbudowana ponieważ obsługuje zarówno wartości tekstowe jak i liczbowe.

Użyty mechanizm: Hiperłącze

Użyta/e funkcja/e: HIPERŁĄCZE, MAX, JEŻELI.BŁĄD, PODAJ.POZYCJĘ

 

Pobierz plik do filmu: http://www.pmsocho.com/pobierz-pliki-do-filmow

Nazwa pliku: excel-512 – Dynamiczne hiperłącze – zawsze na koniec listy.xlsx

 

Comments 4

 1. Dobry Wieczór
  Na wstępie chcę bardzo podziękować za Pana filmy instruktażowe. Są bardzo pomocne przy tworzeniu różnych formularzy. Filmik o hiperłączu do komórki również jest bardzo pouczający.
  Moje pytanie jest takie: czy można przygotować tak formułę aby hiperłącze przenosiło do żądanej komórki, ale w poziomie czyli w danym wierszu? Tutaj przenosi w pionie czyli do żądanej komórki w kolumnie. Próbowałem różnych rozwiązań, ale wymaganego (podobnego efektu jak w filmiku) nie uzyskałem. Z góry dziękuję za pochylenie się nad tematem.
  Pozdrawiam
  W. Karda

  1. Dzień dobry,

   Również zmagam się z podobnym problemem jak Pan Wojciech, a mianowicie przeniesienie na koniec listy w poziomie. Niestety zmiana kolumny A na wybrany wiersz w funkcji PODAJ.POZYCJE nie pomogła.
   To znaczy wyszukanie ostatniej zapisanej pozycji w wierszu działa bez zarzutu.
   Problemem okazał się składnik formuły HIPERŁĄCZE „#A” przenoszący do komórek w kolumnie A. Tutaj zamiana na adres wiersza („#3”) generuje błąd „Nieprawidłowe odwołanie”.
   Czy jest możliwość obejścia tego błędu i stworzenie odwołania w hiperłączu do wiersza? Próbowałem odwołania przy użyciu funkcji WIERSZ jednak bez większych rezultatów?

   Korzystając z okazji chciałbym również bardzo podziękować za wszystkie porady i objaśnienia, które były bardzo pomocne w wielu sytuacjach 🙂
   Wszystkiego dobrego w dalszej pracy.

   Pozdrawiam

   1. Post
    Author

    Dla danych pokazywanych na filmie odpowiednia formułą mogłaby wyglądać tak:
    =HIPERŁĄCZE(„#”&ADRES(4;MAX(JEŻELI.BŁĄD(PODAJ.POZYCJĘ(„żżż”;4:4;1);0);JEŻELI.BŁĄD(PODAJ.POZYCJĘ(10^10;4:4;1);0))+1;4;1);”Przejdź na koniec”)

  2. Post
   Author

   Dla danych pokazywanych na filmie odpowiednia formułą mogłaby wyglądać tak:
   =HIPERŁĄCZE(„#”&ADRES(4;MAX(JEŻELI.BŁĄD(PODAJ.POZYCJĘ(„żżż”;4:4;1);0);JEŻELI.BŁĄD(PODAJ.POZYCJĘ(10^10;4:4;1);0))+1;4;1);”Przejdź na koniec”)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *