Jak super szybko wstawić dowolną ilość kolejnych dat lub liczb

Piotr Majcher Excel 11 Comments

Jak wstawić kolejne liczby lub daty w Excelu? – Prosta sprawa.

Ale jak wstawić bardzo dużo kolejnych dat lub liczb aby nie tracić na to cennego czasu?

W tym odcinku zobaczysz jak super szybko wstawić dowolną ilość kolejnych dat lub liczb przy pomocy mechanizmu o nazwie seria danych.

Użyty mechanizm: Wypełnij, Seria danych

 

Pobierz plik do filmu: http://www.pmsocho.com/pobierz-pliki-do-filmow

Nazwa pliku: excel-757 – Jak super szybko wstawić dowolną ilość kolejnych dat lub liczb.xlsx

 

Comments 11

 1. A jak wypełnić datami w przypadku gdy w kolumnie obok mam godziny i chce by wypełniało tak, że 24 wierszy ma taką samą datę, kolejne 24 wierszy datę o 1 dzień później itd. do zadanej daty?

  1. Post
   Author

   Najprościej będzie wpisać do tych 24 wierszy tę samą datę ręcznie a następnie ustawić się w pierwszej wolnej komórce pod spodem i wpisać formułę która do pierwszej z tych dwudziestu czterech dat będzie dodawała 1. Taką formułę skopiuj w dół tak daleko jak potrzeba.

 2. … a jak szybko wypełnić kolumnę serią dat po 3 dni w ciągu? NP 21.12.2019, 21.12.2019, 21.12.2019, 22.12.2019, 22.12.2019, 22.12.2019, … i tak dalej.
  Z góry dziękuję za pomoc.

  1. Post
   Author

   Wpisz te trzy daty ręcznie, jedna pod drugą w kolejnych komórkach (np. A1, A2 i A3) w kolejnej wolnej komórce pod spodem (np. A4) wpisz formułę =pierwsza_data+1 czyli w przypadku adresów których używam =A1+1 i taką formułę skopiuj w dół tak daleko jak potrzebujesz. To najprostsza metoda.

    1. Post
     Author
 3. Czy jest jakaś formuła żeby wstawić taki ciąg liczb naturalnych trzy cyfrowych lub cztero cyfrowych przy czym każda z tych liczb ma być inna – niepowtarzalnai i ten ciąg liczb w kolumnie ma tworzyć po zsumowaniu liczbę która jest znana np. 23650?? Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

  1. Post
   Author
  2. Post
   Author
 4. Dzień dobry
  Muszę stworzyć plik z arkuszami na cały rok czyli 365 arkuszy, w jaki sposób mogę automatycznie podpisać arkusze datami, żeby nie podpisywać każdego z osobna
  Proszę o pomoc

  1. Post
   Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *